5 błędów przy wyborze firmy szkolącej z negocjacji

5 błędów przy wyborze firmy szkolącej z negocjacji

 

Negocjacje są nieodłącznym elementem życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Dlatego warto umieć je prowadzić skutecznie. Wybór odpowiedniej firmy oferującej szkolenia z negocjacji może być kluczowy dla rozwoju Twoich umiejętności w tej dziedzinie. Jednak popełnienie pewnych błędów przy wyborze takiej firmy może sprawić, że stracisz czas i pieniądze, nie osiągając pożądanych rezultatów.

Dlatego postanowiłem przygotować dla Ciebie zestawienie 5 najczęstszych błędów, jakie warto unikać przy wyborze firmy uczącej negocjacji.

  1. Nie sprawdzenie doświadczenia firmy – przed zapisaniem się na szkolenie z negocjacji warto dokładnie zbadać opinie innych klientów oraz poznać doświadczenie i sukcesy firmy. Nie warto tracić czasu i pieniędzy na szkolenia prowadzone przez firmy bez żadnego ugruntowania na rynku.
  2. Wybór tylko na podstawie ceny – Zdecydowanie nie warto kierować się jedynie kosztem szkolenia. Niska cena może oznaczać słabą jakość usług. Warto zainwestować nieco więcej, by mieć pewność, że szkolenie będzie wartościowe i efektywne.
  3. Brak spersonalizowanej oferty – Każdy uczestnik szkolenia ma inne potrzeby i oczekiwania. Dlatego ważne jest, aby firma oferująca szkolenia z negocjacji była w stanie dostosować program do indywidualnych potrzeb swoich klientów. Unikaj firm, które traktują wszystkich kursantów tak samo.
  4. Brak kompetentnych trenerów – Trenerzy prowadzący szkolenia z negocjacji powinni posiadać odpowiednie doświadczenie praktyczne oraz pedagogiczne. Upewnij się, że firma zatrudnia specjalistów z wiedzą teoretyczną oraz praktycznymi umiejętnościami negocjacyjnymi. Bardzo ważne aby szkoleniowcy mieli doświadczenie biznesowe, a nie byli głównie teoretykami.
  5. Brak możliwości wsparcia we wdrażaniu rekomendacji z zajęć do realnego życia – Po zakończeniu szkolenia ważne jest, aby móc obserwować i oceniać własny postęp w negocjacjach. Dlatego warto wybrać firmę, która oferuje możliwość monitorowania postępów i udostępnia narzędzia do dalszego doskonalenia swoich umiejętności. Najczęściej słabsi trenerzy boją się wchodzić w typowy konsulting biznesowy (doradztwo i rozwiązywanie Twoich konkretnych wyzwań negocjacyjnych i problemów biznesowych.

 

Zachęcam do śledzenia mojego bloga, gdzie znajdziesz więcej artykułów na temat negocjacji oraz rozwoju osobistego. Pamiętaj, że umiejętności negocjacyjne mogą być kluczem do sukcesu w wielu dziedzinach życia.

 

 

#PawełKowalewski #Thinkking #negocjacje #rozwojosobisty #szkolenie #firmaszkoleniowa #błędyprzywyborze.