5 najgorszych rad, które możesz otrzymać, jeżeli chcesz negocjować 😱

Jestem tu dzisiaj, aby ostrzec was przed pułapkami, które czyhają na waszą przygodę z negocjacjami. Nie dajcie się zwieść złym radom, które tylko pogorszą wasze szanse na sukces. Oto pięć najgorszych rad, które możecie usłyszeć na początku waszej drogi:


1️⃣ „Bądź twardy jak skała – nie ustępuj ani o krok!” 🗿
Nie wpadajcie w pułapkę myślenia, że negocjacje to gra, w której musisz wygrać za wszelką cenę. Bycie twardym i nieustępliwym może prowadzić do utraty potencjalnych korzyści. Pamiętajcie, że negocjacje to proces, w którym obie strony mogą osiągnąć korzystne porozumienie. Bądźcie otwarci na kompromis.


2️⃣ „Pokaż swoje negatywne emocje, aby przeciwnik wiedział, że nie ustąpisz!” 😠
Zachowywanie się jak pokerzysta  lub przesadne pokazywanie swoich emocji na twarzy może tylko zaszkodzić waszym negocjacjom. Bycie zimnym i niewzruszonym może sprawić, że rywal poczuje się niekomfortowo i zablokuje współpracę. Za dużo emocji, entuzjazm na pokaz, też wzbudza nieufność. Pokażcie swoje emocje w umiarkowany sposób, ale pamiętajcie o zachowaniu profesjonalizmu.


3️⃣ „Im więcej mówisz, tym lepiej!” 🗣️
Błąd! Nie wpadajcie w pułapkę gadatliwości. Przekomarzanie się i próba przekonania drugiej strony poprzez nadmierną ilość słów może sprawić wrażenie, że jesteście niepewni swojego stanowiska. Miejcie na uwadze, że słuchanie drugiej strony jest równie ważne jak wyrażanie swoich argumentów. Czasem cisza jest złotem!


4️⃣ „Mocno zaczynaj rozmowę – to od razu daje ci przewagę!. Stosuj techniki manipulacyjne” 💪

Nie dajcie się porwać emocjom i nie rozpoczynajcie rozmowy od agresywnej strategii. W tren sposób wpychasz drugą stronę w postawę defensywną. Taka postawa może narazić was na dodatkowe trudności i negatywne reakcje drugiej strony. Ważne jest, aby rozpocząć negocjacje od budowania zaufania i szacunku. Pamiętajcie, że dobry początek to klucz do udanej negocjacji. Nie używaj technik, które mają zmanipulować drugą stronę. Jak byście się czuli, gdyby to druga strona starała się Was oszukać?


5️⃣ „Dopasuj swoją ofertę do oczekiwań drugiej strony, nawet jeśli to oznacza stratę dla nas 🤮

Nigdy nie popełniajcie tego błędu! Niezależnie od tego, jak bardzo chcecie osiągnąć porozumienie, nie zgadzajcie się na propozycje, które naruszają wasze wartości lub niewłaściwie oddziałują na waszą stronę. Pamiętajcie, że negocjacje powinny być win-win – obie strony powinny czerpać korzyści.

Po przeczytaniu tych złych rad, mam nadzieję, że jesteście gotowi unikać tych pułapek. Pamiętajcie, że negocjacje to sztuka porozumienia, a dobre rezultaty można osiągnąć tylko poprzez współpracę i wzajemne zrozumienie. Nie dajcie się zwieść złym radom! 🛡️


🔔 Obserwuj mnie, aby dowiedzieć się więcej o negocjacjach i zdobywać przydatne wskazówki! #negocjacje #porozumienie #umiejętnośćnegocjacji #PawełKowalewski #Thinkking #SzkoleniaNegocjacyjne