Bolesny NegoTip – zwodnicze pryzmatowanie, czyli jak politycy nie uczą się na własnych błędach

 

 Kolejna osoba która znam jest chora na raka. Lekarze, twierdzą, że jedną z poważnych przyczyn choroby jest zanieczyszczenie powietrza. Jako społeczeństwo robimy wiele aby poprawić tą sytuację.

Zakaz używania kopciuchów w wielu regionach. Coraz śmielej wprowadzane strefy czystego transportu w miastach. Oczywistym jest, że wszystkie te zmiany są chwalebne i bardzo potrzebne.

Ale komunikacyjnie i negocjacyjnie wprowadzane fatalnie. Koalicja 13 grudnia implementuje je w najgorszy możliwy sposób. W negocjacjach nazywa się to narzucaniem rozwiązania. Ekolodzy, najczęściej pochodzący z bogatych, mieszczańskich środowisk wymuszają formułę tych zmian a politycy się temu bezrefleksyjnie poddają. Znowu użyję profesjonalnego określenia – pryzmatowanie. Nie jestem zwolennikiem używania biznesowej nowomowy, dlatego od razu  spieszę z wyjaśnieniem, że chodzi o patrzenie na problem jednostronnie uwzględniając tylko swoją sytuację i swój punkt widzenia. Zgodnie z przysłowiem, że „syty głodnego nie zrozumie”, rządzący nie rozumieją barier (w szczególności finansowych) jakie  stoją za używaniem starych pieców i starych samochodów.

Pamiętajmy, że Koalicja Obywatelska już raz przegrała wybory z powodu komunikacji w bańce informacyjnej. Była wówczas partią dużych i bogatych miast. Tymczasem gro głosującego elektoratu nie należy do tej klasy społecznej. Na to wówczas nałożył się problem, nie złożenia oferty katolikom z małych miejscowości, (życie mnie znosi pustki więc to spowodowało szybki wzrost znaczenia Radia Maryja). A potem lata mieli z tym poważny problem.

Czy myślicie, że latem 2024 roku przestaną wjeżdżać do Warszawy stare samochody?  Nie, Koalicja zabroni przyjeżdżać biednym. A to różnica. Patrząc na to wszystko z punktu widzenia reguł profesjonalnej komunikacji negocjacyjnej popełniany jest błąd za błędem. Ludzie wyjdźcie ze swojej bańki informacyjnej, rozejrzyjcie się, po świecie. Świat wokół to nie tylko Warszawa, Wrocław, Poznań i Trójmiasto!

Zróbcie to wszystko, tylko inaczej. Na tym etapie robicie super robotę oponentom politycznym, budując sobie coraz większy negatywny elektorat.

Paweł Kowalewski 

 

 

 

#Thinkking #PawełKowalewski #Negocjacje #SzkoleniaNagocjacyjne #Ekologia #KomunikacjaNegocjacyjna #KomunikacjawPolityce