Jesteś gotowy, aby pozbyć się wszystkich mitów na temat negocjacji? 

 Mitem numer jeden jest przekonanie, że negocjacji nie można się nauczyć. To totalna bzdura! Każdy może zdobyć umiejętności negocjacyjne poprzez naukę i praktykę. Tak samo jak nauczyłeś się jeździć na rowerze, tak samo możesz opanować sztukę negocjacji.

Drugim mit jest przekonanie, że negocjacje to tylko coś dla sprytnych i przebiegłych osób. Nic bardziej mylnego! Negocjacje opierają się na uczciwości, empatii i otwartości. Dobry negocjator potrafi znaleźć rozwiązanie korzystne dla obu stron.


Trzecim mit jest przekonanie, że negocjacje to tylko dla osób z branży biznesowej. Nic bardziej mylnego! Umiejętność negocjacji przyda się w każdej dziedzinie życia – w relacjach osobistych, w pracy zawodowej czy nawet podczas codziennych sytuacji.

Czwartym mit jest przekonanie, że trzeba być agresywnym, aby osiągnąć sukces negocjacyjny. W rzeczywistości, najlepsze wyniki osiąga się poprzez współpracę i budowanie dobrych relacji z drugą stroną. Agresja może zaszkodzić negocjacjom, dlatego warto postawić na dyplomację i empatię.

Ostatnim, piątym mitem jest przekonanie, że negocjacje to tylko gra w wygrywanie i przegrywanie. Prawda jest taka, że celem negocjacji powinno być znalezienie rozwiązania, które zadowoli obie strony. Wspólne osiągnięcie porozumienia to klucz do udanych negocjacji.

 

Podsumowując, naukę negocjacji można porównać do nauki jazdy na rowerze – potrzeba treningu, cierpliwości i otwartości na nowe doświadczenia.

 

A teraz, do dzieła – zacznij uczyć się negocjacji i obserwuj, jak Twoje umiejętności rosną!


#PawełKowalewski #Thinkking #negocjacje #umiejętności #sztukanegocjacji #porozumienie