Kolejne problemy Lufthansy? Właśnie zaczął się kolejny strajk linii powszechnie nazywanej już jako StrajkHansa. 

Tym razem strajkują pracownicy personelu naziemnego Lufthansy Akcja obejmie obejmie siedem największych niemieckich lotnisk.

we Frankfurcie nad Menem, Monachium, Hamburgu, Berlinie, Duesseldorfie, Kolonii-Bonn i Stuttgarcie.Jak podał związek zawodowy Verdi, organizujący strajk, akcja zakończy w środę o godzinie 7.10.

Strajki w Lufthansie trwają od wielu lat. Dlaczego? W relacjach negocjacyjnych pomiędzy władzami tych linii lotniczych a związkami zawodowymi, wytworzył się specyficzny precedens. Polega on na tym, że związki mogą uzyskać ustępstwa głównie poprzez negocjacyjne sankcje w postaci strajku. W innym przypadku strony trwają w klinczu. Problem polega tylko na tym, że cierpią na nieuczestniczący w tym sporze pasażerowie. Na tym etapie zaczyna przynosić wymierne straty dla linii lotniczych. Obecnie Lufthansa (przynajmniej w gronie osób, które znam) są liniami ostatniego wyboru.

Czy ktoś może zacząć tam profesjonalnie negocjować, czy wcześniej, czy później skończy się to upadłością StrajkHansy?  

#PawełKowalewski #Thinkking #SzkoleniaNegocjacyjne #negocjacje #Lufhansa #StrajHansa #ZwiązkiZawodowe #Strajk #LinieLotnicze #rozwiązanie #porozumienie