Oczy – oknem do uszy?

OCZY ZWIERCIADŁEM DUSZY – JAK TO WYKORZYSTAĆ W NEGOCJACJACH? 
 
 
Obserwując oczy możemy pozyskać bardzo wiele informacji w trakcie komunikacji interpersonalnej. Takim źródłem wcale nie jest twarz. Co prawda większość mięśni twarzy służy do wyrażania emocji, ale przy odrobinie doświadczenia lub „chemii”, możemy ograniczyć te sygnały niewerbalne. 
 
Nad oczami, a w szczególności nad zachowaniem się źrenic nie mamy żadnej władzy. Nasze źrenice będą się rozszerzać wówczas kiedy intensywnie myślimy, kiedy targają nami silne emocje. Ktoś kto bacznie nas obserwuje, szybko zorientuje się też kiedy zaprzestaliśmy wysiłku intelektualnego, lub kiedy podjęliśmy ważną decyzję (wówczas dość gwałtownie nasze źrenice się skurczą). 
 
Jeżeli ktoś z kim rozmawiasz nie jest tego świadom, nie kryje swoich oczu pod ciemnymi okularami, wykorzystaj to! Obserwuj oczy i wyciągaj wnioski. Z tego źródła dowiesz się dużo więcej niż Ci się wydaje! 
 
 
#PawełKowalewski #Thinkking #Negocjacje #SzkoleniaNegocjacyjne #NegoTip #LepszeŻycie #PsychologiaDecyzji #DanielKahneman #FotoModzelewska #Sprzedaż 
 
 
 
 
 
 
 
Inspiracja pochodzi z książki Daniela Kahnemana „Pułapki myślenia – o myśleniu szybkim i wolnym”.